Ekonomi

ABD ve Çin ortak banka iflasına müdahale tatbikatı yapıyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ve Çin’in büyük bir banka iflasının yönetimine odaklanan bir tatbikat gerçekleştirerek olası finansal krizlere hazırlanmak üzere ortak bir çaba içine girdiklerini açıkladı. Bu tatbikat, dünyanın en büyük iki ekonomisinin finansal sistemlerinin dayanıklılığını arttırmayı amaçlayan teknik değişimlerin bir parçasıdır.

Guangzhou’daki bir Amerikan Ticaret Odası etkinliğinde konuşan Yellen, ortak girişimin ABD ve Çin arasında süregelen işbirliğinin bir kanıtı olduğunu vurguladı. Yellen, tatbikatın her iki ülkedeki önemli bir bankacılık kurumunun varsayımsal çöküşüne koordineli bir şekilde yanıt verilmesini simüle etmek üzere tasarlandığını açıkladı.

Bu iki taraflı tatbikat, küresel bankacılık sistemlerinin birbirine bağlılığını ve bir bankacılık krizi durumunda hazırlıklı olmanın önemini kabul ederek, finansal risk yönetimine yönelik proaktif bir yaklaşımı temsil etmektedir. Bu işbirliği, büyük bir banka iflasının uluslararası finans ortamı üzerinde yaratabileceği potansiyel etkinin karşılıklı olarak kabul edildiğinin altını çizmektedir.

Hazine Bakanı’nın duyurusu ABD ve Çin’in karmaşık ekonomik ve ticari ilişkiler içinde olduğu bir döneme denk geliyor. Finansal risk modellemesine yönelik ortak çalışma, her iki ülkenin bankacılık sektörlerinde istikrar ve güvenin korunmasına yönelik ortak bir kararlılığa işaret etmektedir.

Belirli senaryolar ve sonuçlar da dahil olmak üzere tatbikatın ayrıntıları açıklanmadı. Ancak bu girişim, özellikle önemli küresel finansal etkileri olan alanlarda ABD ve Çin arasındaki iletişim ve koordinasyonun arttırılması açısından kritik bir adım teşkil ediyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu