Teknoloji

Metadan deprem bölgelerine temel

Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi platformların çatı şirketi Meta, yaptığı bağışlarla Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenenlere destek olmaya devam ettiğini duyurdu.

Konuyla ilgili şirketten yapılan açıklamada, Türkiye ve Suriye’de yaşanan depremlerin ardından Meta uygulamalarında, insanların can güvenliği, güvenli bilgiye erişimi ve depremden etkilenenlerin yakınlarıyla iletişim halinde kalabilmeleri için kapsamlı adımlar atıldığı belirtildi. sevdiklerinize.

Her iki bölgede de kurtarma çalışmaları devam ederken, kurtarma çalışmalarına destek verildiği belirtilirken, şu ifadelere yer verildi:

“Kriz sırasında çalışmanın temel direğiyiz. Kriz zamanlarında bağlantı paha biçilmezdir ve depremden etkilenen bölgelerdeki insanlar sevdikleriyle bağlantıda kalmak, yardım istemek ve destek sağlamak için araçlarımızı kullanmaya devam ediyor. Türkiye ve Suriye’deki depremlerden sonra, Facebook’ta insanların kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan Güvenlik Kontrolü özelliğimizi etkinleştirdik, onlara “iyi” olarak işaretleme ve arkadaşlarına ve ailelerine iyi olduklarını bildirme fırsatı verdik.

Şimdiye kadar yüzbinlerce insan Facebook’ta kendilerini güvenli olarak işaretledi. İnsanların yardım aramasını ve depremden etkilenenlere yardım ulaştırmasını kolaylaştırmak için Toplum Yardımı özelliğimizi de etkinleştirdik. Kan bağışı aracımızı güçlendiriyoruz. Yerel bir STK olan Türk Kızılayı ile birlikte, bağışçıların desteğe ihtiyaç duyan yakın bölgelerdeki kan bağışı merkezlerine ulaşmasını sağlayan Facebook’taki kan bağışı aracımıza daha fazla erişim sağlamak için kampanyaları genişletmek için çalışıyoruz.”

Yardım, kurtarma ve kurtarma çabalarına 550.000 $ doğrudan bağış

WhatsApp üzerinden güvenilir bilgi verildiği belirtilen tebliğde şu hususlara dikkat çekildi:

“AKUT ile bağışlar, gönüllülük ve kurtarma operasyonları hakkında sağlıklı bilgi yaymalarına yardımcı olacak bir WhatsApp bilgi hattı oluşturmak için işbirliği yaptık. Bu ücretsiz hizmetten yararlanmak için ‘+905493014706’ numarasını telefon defterinize kaydetmeniz ve ardından ‘Merhaba’ yazmanız gerekiyor. ‘ WhatsApp üzerinden bu hatta.’ kelimesini yazmanız yeterli olacaktır.

İnsanların kaynaklara erişmesine yardımcı oluyoruz. İyilik İçin Veri bilgi setlerimiz, çalışmalarını desteklemek için ağ kapsama haritalarımızı kullanarak etkilenen bölgedeki iletişim verilerini doğrulayan Dünya Besin Programı gibi Acil Durum Telekomünikasyon Kümesinin bir parçası olarak STK’lar tarafından kullanılır. Data for Good veri kümelerimiz, CrisisReady (Direct Relief ve Harvard) tarafından yayınlanan bir ilk durum raporu ve krizler için afet haritaları geliştirmek için de kullanılır.

STK’ların yardım çalışmalarını destekliyor ve genişletiyoruz. Hem Türkiye hem de Suriye’deki yerel yardım, kurtarma ve kurtarma çabalarına doğrudan 550.000 $ bağışlıyoruz. Nakit ve reklam kredisi olarak yapılacak bu bağış, Türk Kızılay, AHBAP ve AKUT gibi kuruluşların desteklenmesine, çevrimiçi bağış toplama kampanyalarının büyümesine ve insanların kurtarma ve yardım çalışmaları hakkında bilgilere erişmesine yardımcı olacaktır. Dünyanın dört bir yanından insanların etkilenenlere yardım etmek için Facebook ve Instagram’da bağış kampanyaları başlattığını ve araçlarımızı kullanarak birkaç milyon dolar topladığını gördük.”

habermihaliccik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu