Ekonomi

Aile destek ödemeleri bugün başlıyor

Türkiye Aile Destek Programı’nda şu ana kadar hanelere toplam 56,3 milyar TL destek sağladıklarını belirten Bakan Göktaş, bu ay ihtiyaç sahibi ailelere 4,1 milyar TL destek vereceklerini açıkladı.

DEVLET İHTİYAÇ OLAN AİLELERİN YANINDA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, en kapsamlı sosyal yardım uygulaması olan Türkiye Aile Destek Programı’nda şu ana kadar hanelere toplam 56,3 milyar TL destek sağladıklarını belirtti. Bakan Göktaş, sadece gelir kriterine göre Türkiye Aile Destek Programı’na sistematik sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı bulunmadığı için sistematik sosyal yardım alamayan haneleri de dahil ettiklerini belirtti. “Sosyal refah paylaşımını ön planda tutan bir bakış açısıyla arz odaklı güçlü bir sosyal yardım sistemini kararlı ve etkin bir şekilde yürütüyoruz. Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.”söz konusu.

BUGÜN: 4,1 MİLYAR TL ÖDENECEK

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını kaydetti. “İhtiyaç sahibi hanelerimize verdiğimiz desteklerle destek olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplarımıza yatırıyoruz. İhtiyaç sahibi hanelerimize toplam 4,1 milyar TL ödeme yapacağız” bu ay.”dedi.

Bakan Göktaş, destekten yararlanan hanelere çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık Çocuk Yardımı ile birlikte Elektrik Tüketim Harcırahı da verdiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu