Haber

AK Parti İstanbul’dan 39 ilçede eş zamanlı ‘2023’ten 2053’e Mutlu Yürüyüşler’ programı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından “2023’ten 2053’e Mutlu Yürüyüşler” ile 39 ilçenin tamamında eş zamanlı yürüyüş programı düzenlendi. Bağcılar’da düzenlenen programa AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe liderliğinde Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, kadın kolları ve binlerce örgüt mensubu katıldı. Programda İstiklal Marşı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok sevdiği “Bu yollarda birlikte yürüdük” müziği hep bir ağızdan söylendi. 20.23’te başlayıp 20.53’te sona eren yürüyüş öncesi Lider Kabaktepe basın açıklaması yaptı.

Kabaktepe yaptığı basın açıklamasında, “Cumhuriyetimizin 100. yılından 2053 yılına sembolik olarak yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde 1071’in çalışkanlığı, 1453’ün azmi var. 1920’nin Kuvayı Milli ruhu vardır. 29 Ekim’in istiklal inancı vardır. Tarihin her döneminde ve her dönemecinde bu millete dayatılacak zincirlerin kırılmasını da temsil eder. Cumhuriyetimiz aynı zamanda 100. yılına girerken, Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerinde, dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girme ruhu var. 21 yıllık AK Parti iktidarı döneminde özgürlüklerde, siyasette, sanatta, sporda büyük başarılar elde ettik. Bugün gençlerimizin sesini daha çok duyuyoruz. Heyecanlarını daha çok görüyoruz. Nitekim gençlerimizin Türkiye yönetiminde ve siyasetinde söz sahibi olmaları, söz sahibi olmaları için büyük çaba sarf ettik.”

“85 milyon Türkiye olarak birliğimizi bozmadan yolumuza devam edeceğiz”

Türkiye’nin bilim ve teknolojide öne çıktığını kaydeden Kabaktepe, “Eskiden yerli malı haftasında tarım ürünlerini sofralarımıza getirirdik. Ama bugün 2023’te 2053’e yürürken yerli malı haftası yaptığımızda sadece tarım çalışmalarımızı getirmiyoruz. Bugün TeknoFest’in açılışında gördük ki 1 milyon gencimiz otonom araçları, yer altı ve yer üstü giden her türlü teknolojik araçlarıyla yerli malı haftası yapar hale geldi. Bu yürüyüş, Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girerken attığı yürüyüştür. Türk Asrına doğru hatasız bir yürüyüştür. Türkiye’nin büyümesine karşı çıkanlar olabilir, bunu sindiremeyenler olabilir. Bunu kabul edemeyenler olabilir. Bugün İstanbul’un 39 ilçesinden Bağcılar Meydanı’ndan sesleniyoruz. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın Türkiye, Türkiye Yüzyılı’nda hak ettiği değeri alacaktır. 85 milyon Türkiye olarak birliğimizi bozmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu