Haber

Antalya’dan Afyon’a araç değişimi için giden bayiye 150 bin TL hız cezası

Araç değişimi için Antalya’dan Afyon’a giden bayi Kadir Bayer (28), EDS üzerinden gönderilen 150 bin 600 TL’lik hız cezası karşısında şaşkına döndü. Cezayı ödemeye gücünün yetmediğini belirten Bayer, “İnanmak istemedim, şaşırdım. Cezayı 15 bin TL olarak okudum ama arkadaşım beni uyarınca cezanın bu olduğunu anladım. 150 bin. Çok ceza aldım ama ilk defa bu miktar geldi. 50 bin TL kazanmak için yola çıktım ama 150 bin TL ceza yedim.” “Geldi” dedi.

Antalya’da galeri sahibi Kadir Bayer (28), 22 Ocak’ta Afyon’dan araç satın aldı. 34 FIB 370 plakalı kendi aracını, yeni aldığı araçla takas etmek üzere Afyon’a gitti. Bayer, takas sürecinin ardından Antalya’ya geldi. Bu arada telefonuna gönderilen mesajla ceza yazıldığını öğrenen Bayer, kurulan Anlık Hız İhlal Tespit Sisteminden 150 bin 600 TL ceza alınca hayatının şokunu yaşadı. Afyonkarahisar Sinanpaşa İlçesi Kılıçarslan’da e-devlet denetimi sırasında. Bayer’in 82 kilometre hızla gitmesi gereken güzergahta hız sınırını yüzde 30 aşarak 96 kilometreye kadar hızlandığı belirlendi. Bayer cezanın düzeltilmesini istedi.

“Cezayı 15 bin olarak okudum”

Yaşadıklarını anlatan Kadir Bayer, “22 Ocak’ta araç değişimi için Afyon’a gittim. Afyonkarahisar-Antalya yolu Sinanpaşa İlçesi Kılıçarslan’da kurulumu tamamlanan Anlık Hız İhlali Tespit Sisteminde tespit edildi. 82 kilometre hız sınırını aştığımı. 2 ihbar geldi. Normal ceza olduğunu düşündüm. Ceza makbuzum gelmedi ama e-devlete gittiğimde 150 bin 600 TL olduğunu gördüm. İstemedim. İnanın şaşırdım. Cezayı 15 bin olarak okudum ama arkadaşım uyarınca 150 bin olduğunu anladım. Cezaya itiraz edeceğim. Çok ceza yedim ama “Bu cezadır” ilk defa bu boyuta geldi. Bunu ödeme şansım yok, ödeyemem. 50 bin TL karşılığında işe girdim, 150 bin TL ceza yedim. Parayı ödesem bile itiraz edeceğim. Yetkililerden bu cezanın silinmesini istiyorum, ödeme yetkim yok” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu