Haber

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Deprem ve Afetlere Karşı Dayanıklı Bir Kent Haline Getirmek İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, deprem ve afetlere karşı dayanıklı bir kent olması için çalışmalarını sürdürüyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde “Afet ve Acil Durum Hazırlık Çalışmaları” konulu sunum yapıldı. Otomasyon ve yapay zeka sayesinde afetlere hazırlık ve müdahale süreçlerini en üst düzeye çıkarmayı planlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin dijital haritasını da oluşturuyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, kentteki yapıları kontrollü ve kontrolsüz olarak ikiye ayırdıklarını söyledi.

2000 yılından önce yapılan binaların kontrolsüz kısımda olduğunu belirten Yılmaz, “2000 yılından önce yapılan binaların risk alınmadan bir an önce yenilenmesi gerekiyor. Devlet bunu kamu kurumlarında, okullarda, okullarda, spor Öğrenimini tesislerinde, yurtlarında ve okullarında tamamladı. Artık oturduğumuz evleri hızla yenilememiz gerekiyor. Balıkesir olarak kaynak yaratmaya çalışıyoruz.”

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından 36 gün bölgede çalıştığını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Rezerv alanlar oluşturmak, evlerini değiştirirken belediye kaynaklarından faydalanmak, evini yıkanların geçici olarak kalabileceği yerler yapmak için çok işimiz var. 2000’den önce yapılan binalar bir an önce yıkılıp yeniden yapılmalı. Çağrı yapıyorum. tüm insanımıza sesleniyorum: İstenilen kalitede olup olmadığına bakın.Fakat çok daha eski bir geçmişi varsa, bu binaları bir an önce yeniden inşa etmenin yoluna bakmak gerekir.Akıl akıldan üstündür.Birçok analizler yapılabilir. 6 Şubat depremi bize bir gerçeği gösterdi. Bir an önce bu iddialarda ilerlememiz gerekiyor.”

Meclis’te Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin depremle ilgili çalışmalarını yürüten Prof. Dr. İbrahim Baz, Prof. Dr. Haluk Selim ve Danışman Hüseyin Hamdi Ergün sunumlarını yaptı.

haber-elmali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu