Haber

Başkan Yüce afet bölgesinden seslendi: Geldik

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Ulu, Sakarya’daki çalışmaları kontrol ettikten sonra tekrar deprem bölgesine gitti. Büyükşehir’in kurduğu Adıyaman Altınşehir ve İskenderun konteyner kenti çalışmalarını tüm detaylarıyla yakından inceleyen Başkan Yüce, depremden etkilenen şehirlerdeki altyapı destekleme çalışmalarını da yakından takip etti.

İskenderun’da kurmaylarıyla görüşmeye gelen Önder Aziz, bölgeden yayın yapan bir televizyon kanalından canlı yayına bağlanarak 85 milyon vatandaşı ekrandan bölgedeki durumla ilgili bilgilendirdi.

“KARDEŞLERİMİZ İÇİN HİÇBİR SINIRIMIZ YOK”

Sarsıntının ilk anından itibaren bölgede olduklarını ve yaralar tamamen iyileşene kadar bölgeden ayrılmayacaklarını ifade eden Yüce, “İskenderun, Diyarbakır ve Kahramanmaraş’ın tamamıyla kardeş şehir olduk ve sınır tanımayız. kardeşlerimiz.”

2 aydır bölgede 600 işçi ve 300 iş makinesiyle saat gözetmeksizin depremzedelerin kardeşleri için bulunduklarını belirten Aziz, “Deprem anından itibaren bölgeye ulaştık. 600 personel ve 300 iş makinesi ile bölge.Bakanlarımız ve valilerimizle aldığımız her görevi anında yerine getirdik.Sık sık Sakarya’ya giderdik.Gelirim giderim. Burada çalışmalarımızda bize destek olan yerel yöneticilerimiz var. İskenderun belediye başkanım bir sakatlığıyla yardıma geldi. Mescit, basketbol sahası, sağlık alanı. 250 konteynerlik bir şehir kuruyoruz” dedi.

“KARDEŞİMİZ NEREDE BİZ ORDAYIZ”

Başkan Şanlı, “Kardeşimiz neredeyse biz de oradayız” diyerek birlik ve beraberliğin değerine vurgu yaptı. “Orada 50 konteynerlik bir iş merkezi kuruyoruz. Alt yapı, kanalizasyon, üst yapı her alanda çalışıyoruz. Sakarya’nın ve hayırseverlerimizin imkanlarını burada seferber ediyoruz. Sizi en iyi biz anlarız düşüncesiyle hareket ettik ve yapmaya devam edeceğiz.”

Başkan Ekrem Ulu ve Sakaryalı grubu, konteyner kent kurulumunun tüm teknik detaylarını inceliyor ve depremzedelere yaşam alanlarını en kısa sürede ulaştırmak için hassasiyetle çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu