Haber

Düzce’de ava çıktığı sırada hipotermiden ölen adamın cansız bedeni karla kaplı halde bulundu.

Düzce’de karla kaplı avlanma sonucu hipotermiden öldüğü sanılan 35 yaşındaki Atilla Temizel’in cansız bedeni, Zonguldak’ın Alaplı ilçesine getirilerek Alaplı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kayıp ihbarının ardından jandarma ekibinin kayıp şahsı karla kaplı ormanda saatlerce takip ettiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, 35 yaşındaki Atilla Temizel ile arkadaşı 17 yaşındaki arkadaşı HDİ. Aksaklar bölgesindeki ormanlık alana giderek avlanmaya başladı. Hava karardıkça sıcaklık sıfırın altına düştü. Bunun üzerine ikili geri dönmek istedi. Ancak Atilla Temizel, üşüdüğünü ve yorulduğunu, dinlenmek istediğini söyledi. İGE. Bir süre yürüdükten sonra bulduğu deliğe girdi ve sabaha kadar bekledi.

Akrabalarının kayıp olduğu bildirildi

İkilinin eve dönmemesi üzerine yakınları jandarma ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ve Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. AFAD ekipleri de karla kaplı ormanda kaybolan iki kişinin bulunması için 8×8 araçla çalışmalara katıldı. Ekipler zorlu arazi şartlarına rağmen ilerleyerek son sinyallerin alındığı bölgeye gitti. Çevredeki araştırmalarını derinleştiren ekipler, ilk olarak HDİ’yi buldu. Daha sonra Atilla Temizel’in cansız bedeni bulundu.

Hipotermi nedeniyle hayatını kaybettiği düşünülen Atilla Temizel’in cansız bedeni, olay yeri incelemelerinin ardından Alaplı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. HDİ.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Atilla Temizel’in komşusu Mevlüt Kartepe ise, “Dün iki kişi ava çıktı. Çok yol kat ettiler. Biri yolda yoruldu. diğerine ‘Sen git, ben seni takip edeceğim’ dedi. Gece saatlerinde aileleri kayıp ihbarında bulununca ekipler ikisini birer birer buldu.İkili arasında mesafe vardı.” dedi. -ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu