Haber

İHH Filistin Yardım Konvoyu Adana’ya Doğru Yola Çıktı

İnsan Hakları ve Özgürlükler (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Filistin’e destek amacıyla oluşturulan araç konvoyu, Adana’daki İncirlik Üssü’ne gitmek üzere Malatya’dan yola çıktı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi yanındaki alanda toplanan İHH üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Malatya İHH İnsani Yardım Derneği Genel Başkan Yardımcısı Bilal Durman, burada yaptığı açıklamada İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde sivilleri katlettiğini söyledi.

Gazze’nin altyapı ve üst yapılarının İsrail tarafından tahrip edildiğini belirten Durman, şunları kaydetti:

“İsrail, 2,5 milyona yakın insanın yaşadığı Gazze’de tüm dünyanın gözü önünde kadın, çocuk ve yaşlıların da aralarında bulunduğu sivilleri katletmekte, hayatta kalanlara yaşam hakkı tanımamaktadır. Hastaneler, mülteci kampları, okullar fırınlara, aşevlerine ve birçok yere saldırı düzenlendi. Gazze’ “Gazze’nin alt ve üst yapısı işgalci İsrail tarafından tamamen tahrip edilmiştir. Refah Sınır Kapısı’ndan geçen sınırlı yardım Gazze’nin ihtiyacının yüzde 3’ünü bile karşılayamıyor. Elektrik, su ve iletişimin kesildiği Gazze’de İsrail, hastanelerde zor şartlarda yaraları tedavi etmeye çalışıyor.”

Açıklamanın ardından çok sayıda araç dualar eşliğinde İncirlik Üssü’ne doğru yola çıktı.

cathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu