Haber

İstanbul’da 1 Ayda 5 Bin 823 Kaçak Göçmen Yakalandı

İstanbul’da Türkiye’ye gelen düzensiz göçmenlere yönelik son 1 ayda yürütülen operasyonlarda 5 bin 823 kaçak sığınmacı yakalanarak ülkelerine gönderilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İç karışıklıklar, savaş, ekonomik acılar ve siyasi belirsizlikler gibi nedenlerle ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve Türkiye’ye gelen düzensiz göçmenler, önceki yıllara göre azalsa da umutla Avrupa’ya seyahat etmeye devam ediyor. Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, düzensiz göçmenlerin karada ve denizde yasa dışı geçişini önlemek için aralıksız çalışıyor. İl genelinde yapılan çalışmalarda; 15 Mayıs-14 Haziran tarihleri ​​arasında düzensiz göçmenlerin bulunduğu adreslere kaçak yabancıların tespiti ve tutuklanması için operasyon düzenlendi. Sözlere konu olan operasyonlarda toplam 5 bin 823 kaçak göçmen yakalandı.

Çoğunluğu Orta Doğu, Asya ve Afrika kökenli göçmenlerin polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezlerine teslim edildiği öğrenildi. – İSTANBUL

simav-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu