Haber

Meriç Nehri’nden alınan numuneler köpüklenmenin nedeninin tespiti için laboratuvara gönderildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Meriç Nehri’ndeki köpüklenmenin nedeninin tespit edilmesi amacıyla alınan numunelerin Çevre Referans Laboratuvarı’na gönderildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Meriç Nehri’nin bir bölümünde meydana gelen köpüklenme ile ilgili olarak Edirne Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün çevre denetim ekipleri ile yetkili çevre laboratuvarının ivedilikle bölgeye sevk edildiği belirtildi.

Köpüklenmenin nedeninin tespit edilmesi amacıyla alınan numunelerin Çevre Referans Laboratuvarı’na gönderildiği bildirildi.

Ayrıca bölgedeki atık su kaynaklarının denetlenerek tesislerden kaynaklanan atık suların mevzuatta öngörülen standartları sağlayıp sağlamadığının tespiti emeliyle gerekli tahliller yapılmak üzere numunelerin alındığı tabir edildi.

Açıklamada, 2022 yılında Meriç- Ergene Havzası’nda su kirliliğinin önlenmesine yönelik 1230 etraf kontrolü gerçekleştirildiği, 86 işletmeye atık su deşarjıyla ilgili 16 milyon lira fiyatında idari para cezası uygulandığı, bir işletmenin ise faaliyetten menedildiği kaydedildi.

Bugün alınan numunelerin tahlil sonuçları standartların üzerinde olduğu tespit edilen kurum, kuruluş ve işletmeler hakkında da gerekli isimli ve idari süreçlerin tesis edileceği duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu