Teknoloji

Microsoft Türkiye’nin “Workforce of the Future” programı başlıyor

Microsoft Türkiye’nin Techcareer ile iş birliği içinde hayata geçirdiği “Workforce of the Future” programıyla iştirakçilere Dynamics 365 ve Azure üzere Microsoft teknolojilerinde uzmanlık kazandırılması ve teknoloji kesiminde yaşanan nitelikli çalışan açığının kapatılmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Microsoft Türkiye, Türkiye’nin teknoloji mesleği platformu Techcareer ile iş birliği içinde geliştirdiği “Workforce of the Future” eğitimlerine aralık ayında başlıyor. Son devirde teknoloji kesiminde faaliyet gösteren şirketlerin dijital yetkinlik düzeyi yüksek insan kaynağı bulmakta zorluk çekmeye başlaması nedeniyle harekete geçen Microsoft Türkiye, “Workforce of the Future” programıyla iştirakçilere Dynamics 365 ve Azure üzere Microsoft teknolojilerinde uzmanlık kazandırmayı ve teknoloji kesiminde yaşanan nitelikli çalışan açığının kapatılmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Program, Meslek.net’in kurumsal girişi olan Techcareer iş birliği ile yürütülecek.

Canlı, uygulamalı ve büsbütün fiyatsız bir öğrenme maratonu sunan “Workforce of the Future”; Microsoft Azure – Veri & AI / Microsoft Azure – App Development / Microsoft Dynamics 365 – Power Platform / Microsoft Dynamics 365 – Finance & Operations / Microsoft Dynamics 365 – Customer Engagement olarak belirlenen 5 başlık altında çevrim içi bir bootcamp halinde gerçekleşecek.

“Workforce of the Future” programına katılanlar, alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilecek 40-60 saatlik eğitimler ile Microsoft teknolojilerinde istedikleri düzeye gelebilecekler. Eğitimi muvaffakiyetle tamamlayarak Microsoft sertifikası almaya hak kazananlar, bu sayede Microsoft Partner şirketlerinde iş imkânı yakalama bahtlarını da artırmış olacaklar.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu