Ekonomi

Mizuho, Advantage+’ın Meta’nın Reklam Gelirlerini Büyük Ölçüde Artırabileceğine İnanıyor

Mizuho analistlerinin Çarşamba günü yayınladıkları bir nota göre, Yapay Zeka (AI) Meta Platforms’un (NASDAQ:META) reklam gelirlerini önemli ölçüde artırmasına yardımcı olabilir.

Analistler, Meta’nın üretici yapay zeka teknolojisini kullanan Advantage+ for Creative’in piyasaya sürülmesinin, reklam oluşturma sürecini daha verimli hale getirerek reklam harcamalarını büyük ölçüde artırma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Bu araç, farklı izleyici grupları için resimleri ve animasyonları hassaslaştırarak manuel kreatif görevler için gereken çabayı ve masrafı büyük ölçüde azaltabiliyor.

Üç vaka çalışmasına göre Advantage+ sadece reklamların piyasaya sürülme süresini hızlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda reklam kampanyalarını daha etkili hale getiriyor. Özellikle kozmetik, perakende ve ev mobilyası markalarını içeren vaka çalışmalarında Advantage+ kullanımı zaman ve maliyetlerde kayda değer düşüşlere yol açmıştır.

Örneğin, farklı hedef kitle gruplarına yönelik görseller oluşturmak için otomasyonun kullanılması yaklaşık 10 ila 12 saat tasarruf sağlamış ve bu da kampanyanın toplam maliyetini %5 oranında azaltmıştır. Görüntü dizileri gibi daha karmaşık reklam formatları 30 saate kadar tasarruf sağladı ve maliyetleri %15 oranında düşürdü.

Mizuho, üretici yapay zeka teknolojisi ilerledikçe, video oluşturma becerisinin META için önemli bir fırsat olacağını vurguladı.

Analistler, video prodüksiyonunun genellikle bir reklam kampanyasının toplam maliyetinin %30’undan fazlasını temsil ettiğini göz önünde bulundurarak, bu süreci otomatikleştirmek için üretken yapay zekanın kullanılmasının reklamverenler için önemli ekonomik avantajlar sağlayabileceğini belirtti.

“Bu nedenle, Meta’nın 2023 mali yılının ötesinde kullanıcı başına gelirde yaklaşık %30’luk bir artışla platformuna ek reklam harcaması çekme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz” diyen analistler, 575 dolarlık hedef fiyatla şirketin hisse senedi üzerindeki olumlu bakış açısını koruyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu