Haber

Şenal Sarıhan: “Salt Başsağlığı ve Kınamaya Sıkıştırılmış Temennilerden Çok, İktidarın, Etkili Bir Soruşturma ve Kovuşturmaya Davet Edilmesini…

29 Ekim Bayanları Derneği Genel Lideri Şenal Sarıhan, “Bireylerin yaşam haklarına ve beden bütünlüklerine yönelik bu saldırı, aynı zamanda yarattığı korku ortamı ile yurttaşların özgür iradelerini de ortadan kaldırmayı hedefliyor. Oynanan bu oyuna son verdirecek olan irade, siyasi iradedir. Bu nedenle salt başsağlığı ve kınamaya sıkıştırılmış temennilerden çok, iktidarın, etkili bir soruşturma ve kovuşturmaya davet edilmesini bekliyoruz” dedi.

29 Ekim Bayanları Derneği Genel Lideri Sarıhan, dün İstanbul İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Sarıhan’ın açıklaması şöyle:

“Seçimlerin arifesinde, İstanbul’un ortasında terör yine kanlı yüzünü sergiledi. Bireylerin hayat haklarına ve vücut bütünlüklerine yönelik bu hücum, tıpkı vakitte yarattığı endişe ortamı ile yurttaşların özgür iradelerini de ortadan kaldırmayı hedefliyor. Oynanan bu oyuna son verdirecek olan irade, siyasi iradedir. Bu nedenle salt başsağlığı ve kınamaya sıkıştırılmış temennilerden çok, iktidarın, tesirli bir soruşturma ve kovuşturmaya davet edilmesini bekliyoruz. Unutulmamalıdır ki barışın ve demokrasinin temeli, adalettir. Bayanlar olarak, ülkemizde barışın inşasında üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu