Haber

Ukrayna Güvenlik Servisi Rusya’nın casus ağını açığa çıkardı

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) ajan ağının açığa çıkarıldığını duyurdu. SBU, gözaltına alınanlar arasında Donetsk bölgesindeki savunma fabrikasının mühendisi ve belediye meclisi yetkilisinin de bulunduğunu açıkladı.

SBU’dan yapılan açıklamada, “SBU, büyük bir FSB casus ağını etkisiz hale getirdi. Operasyon, Odessa, Zaporizhia ve Donetsk bölgelerinde faaliyet gösteren 5 Rus casusunun eş zamanlı olarak gözaltına alınmasıyla sonuçlandı. Şüpheliler, örgütün en yoğun çalışan personel ve personelleri arasındaydı. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri cephe bölgelerinde, “Askeri teçhizatın bulunduğu yerlerde keşif yapıyorlardı. Şüpheliler ayrıca Savunma Kuvvetlerine ait mühimmat, akaryakıt ve petrol depolarını da tespit etmeye çalıştı. Öte yandan Ukrayna ordusunun ağır silahlarının onarıldığı sanayi tesislerinin coğrafi konumu ve işleyişiyle de ilgilendiler.”

“AYRI AYRI HAREKET ETTİLER AMA TEK GÖREVLİYE BAĞLI OLDULAR”

SBU, eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin deşifre olmamak adına ayrı hareket ettiklerini ancak ‘kariyer’ bir FSB memuruyla bağlantılı olduklarını belirtti. Açıklamada, “Gizlilik adına Rus casuslarının üyeleri birbirlerinden ayrı hareket ediyorlardı ancak düşman grubun profesyonel bir FSB görevlisine karşı sorumluydular. Kimlik bilgileri zaten SBU tarafından biliniyordu. Dolayısıyla aralarında Gözaltına alınanlar arasında Donetsk bölgesinin belediye meclislerinden birinin dairesi yetkilisi vardı. Onun dışında “Bölgede iki düşman casusu daha vardı. Yerel bir kamu hizmeti şirketinin eski lideri ve Kramatorsk sakini. Düşman grubunun bir diğer üyesi de Zaporojye’deki bir savunma kuruluşunda çalışan bir mühendisti. Şüpheli, tesisin üretim tesislerindeki askeri teçhizatın onarımına ilişkin FSB’ye istihbarat sızdırıyordu.” ifadesi kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu