Ekonomi

ADC Therapeutics Kazanç Artışıyla Sıçradı

LAUSANNE, İsviçre – ADC Therapeutics SA (NYSE: ADCT), 2024 yılının ilk çeyreği için beklenenden daha az bir zarar bildirerek, piyasanın kazanç artışına olumlu yanıt vermesiyle hisselerin %26,3 oranında yükselmesini sağladı. Biyoteknoloji firması, hisse başına 0,38 $’lık düzeltilmiş net zarar açıkladı ve bu, hisse başına 0,55 $’lık analist konsensüsünden 0,17 $ daha iyi oldu. Bununla birlikte, çeyrek geliri 17,87 milyon dolarlık analist tahminine kıyasla 17,8 milyon dolarla beklentilerin biraz altında kaldı.

Şirketin amiral gemisi ürünü ZYNLONTA® (loncastuximab tesirine-lpyl), bu çeyrekte bir önceki çeyreğe göre %7 artış, ancak bir önceki yılın ilk çeyreğine göre %6 düşüşle 17,8 milyon $ net satış elde etti. Net satışlarda yıldan yıla görülen düşüş, daha yüksek fiyatla kısmen dengelenen daha yüksek brüt-net kesintilere ve daha düşük hacme bağlandı. Buna rağmen, şirket hem toplum hem de akademik ortamlarda satış hacminde ardışık büyüme gördü.

ADC Therapeutics ayrıca toplam işletme giderlerinde bir önceki yıla göre %25’lik bir azalma olduğunu ve düzeltilmiş toplam işletme giderlerinin %16 azaldığını bildirdi. Bu düşüş temel olarak belirli programlara daha az yatırım yapılmasından ve öncelikli geliştirme girişimlerine stratejik olarak odaklanılmasından kaynaklandı.

ADC Therapeutics İcra Kurulu Başkanı Ameet Mallik, şirketin kaydettiği ilerlemeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, LOTIS-7 çalışmasının başarılı doz yükseltmesinin ve marjinal bölge lenfoma (MZL) tedavisinde ZYNLONTA® için cesaret verici ilk Faz 2 verilerinin altını çizdi. Mallik, “Bu yıl önümüzde birden fazla potansiyel değer yaratan katalizör varken, 2024’te devam edecek ilerleme beklentilerimiz konusunda heyecanlıyım” dedi.

Şirketin nakit ve nakit benzerleri 31 Mart 2024 itibariyle 234,3 milyon dolar olup, nakit akışının 2025’in dördüncü çeyreğine kadar uzaması beklenmektedir. Olumlu finansal sonuçlar ve güçlü nakit pozisyonu, şirketin stratejik odağının ve operasyonel verimliliğinin altını çiziyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu