Haber

AK Parti’li Turan: “Enkaz üzerinde kazı yapmak siyasi talandır”

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “Depremin enkazına basıp ezmek siyasi talandır” dedi.

Turan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.

Bir yerde kaygı varsa çaresi de vardır; yara varsa merhem; Ağrı varsa hafifletilmesi gerektiğini anlatan Turan, şöyle devam etti:

“Depremin enkazı üzerinde gelip tepinmek siyasi talandan başka bir şey değildir. Milletimizin acı gününde acılarını paylaşmak yerine, buldukları her mecrada acılarını derinleştirenleri tarihin, milletimizin vicdanının takdirine havale ediyoruz. İktidarı istifaya davet edenler, depremi bir yol ve yöntem olarak bir aparata, araca çevirerek sürekli saldırgan bir tavır sergileyenler milletimizin nazarında karşılık bulamayacaklardır.”

28 Şubat “postmodern darbesinin” üzerinden 26 yıl geçtiğine işaret eden Turan, 28 Şubat’ın Türk siyasi tarihinin kara noktalarından biri olduğunu belirtti. 28 Şubat anlayışını bin yıl geçse de asla unutmayacaklarını vurgulayan Turan, merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ı da vefatının 12. yılında rahmetle andı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu