Haber

AKP’li Külünk’ten ‘ekonomi önerisi’: Servet sahipleri ek vergi talep etsin

Cumhurbaşkanlığı kararıyla bazı işlerde ÖTV’nin artırılması gündemde.

Zamlara daha önce tepki gösteren AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Konseyi Üyesi Metin Külünk, bu kez Türkiye’nin zenginlerine davette bulundu.

Türkiye’nin ilk 50 bin 100 bin zenginini göreve davet eden Külünk, “Çıkın Cumhurbaşkanımızı arayıp ‘Biz servet sahipleri olarak ek vergi istiyoruz ki devletimiz süreci zarar görmeden yönetsin. dedi.

‘SERMAYE GÜCÜNÜN YANDAN İZLENMESİ KABUL EDİLEMEZ’

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Külünk, “Evet, dünya ekosistemi türbülansta. Türkiye de bu türbülanstan doğal olarak etkileniyor. Pandemi, savaş, deprem gibi büyük olaylar büyük maliyetlere yol açtı. örtülecek.Ve devletimizi yaşatmamız lazım.Ama bu dimdik ayakta.İşçiler, sabit ücretliler,esnaflar yani toplumun yaklaşık yüzde 70’i bütçenin oluşumunda en büyük paya sahipken, Dolaylı vergiler, bu ülkenin servet sahipleri, sermaye sahipleri, her kuralda kazanmaya odaklanmış, sermayenin gücü hiçbir şey olmamıştır. Böyle gelişmeleri kenardan izlemesi kabul edilemez.”

Külünk, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bunun ötesinde, aziz milletimizin bu yükü her koşulda bu vatan için mücadele edecek kadar tereddütsüz taşıyacağı beklentisiyle; diyen büyük sermaye sahiplerine sesleniyoruz.” Kazanmak zorundayız. “Devletimizin içinden geçtiğimiz güçlü süreçte süreci zarar görmeden yönetebilmesi için ek vergi talep ediyoruz. Vücuda taşın altına koyan milletimizin yanında olun” deyin. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu