Ekonomi

Büyük İndirim Perakendecisi Big Lots İlk Dördüncü Mali Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı; Döngü Sermayesi Fiyat Hedefini Wall Street’in En Düşük Seviyelerine Düşürdü

Big Lots’un Hisseleri (BIG), şirketin 2023 mali yılının dördüncü çeyreğine ilişkin ön mali sonuçlarını açıklamasının ardından Pazartesi günü %20’den fazla kayıp yaşadı.

Big Lots’un İcra Kurulu Başkanı ve Lideri Bruce Thorn, şirketin dördüncü çeyrek performansının daha önce yayınlanan mali varsayımlarla dengeli olduğunu belirtti.

Thorn, “Dördüncü çeyrek sonuçlarımızın aynı mağaza satışları, brüt kar marjı, işletme maliyetleri ve stok seviyelerine ilişkin tahminlerimizle uyumlu olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

“Ayrıca bu çeyrekte önemli miktarda nakit akışı sağladık ve bunu 900 milyon dolarlık varlığa dayalı kredi tesisimizin borç bakiyesini azaltmak için kullandık.”

Big Lots, 7 Mart’ta yapılacak bir kazanç konferansı görüşmesinde dördüncü çeyreğe ilişkin mali ayrıntıların tamamını açıklamayı planlıyor.

Bu arada Loop Capital analistleri, BÜYÜK hisselerin notunu ‘Tut’tan ‘Sat’a düşürdü ve fiyat hedeflerini 6 dolardan 1 dolara düşürdü. Bu revize edilmiş fiyat hedefi, hisse senedinin mevcut fiyatına göre %81’lik potansiyel bir düşüşe işaret ediyor.

Loop Capital analistleri, “Big Lots’un tüketici çekiciliği ve marka bilinirliği açısından önemli bir kayıp yaşadığını düşünüyoruz; geniş deneyimimize dayanarak, bunu yeniden kazanmanın imkansız olmasa da çok zor olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

“Son on yılda rekabet ortamındaki değişiklikleri göz önünde bulundurarak Big Lots’un indirimli ve benzersiz ürünlere geri dönme stratejisine de son derece şüpheciyiz” diye devam ettiler.

Analistler ayrıca Big Lots’un mali durumuyla ilgili endişelerini de dile getirerek şirketin başka bir yeniden yapılandırma danışmanlık firmasıyla anlaşması ve yeni finansman seçenekleri arayışı gibi endişe verici göstergelere dikkat çekti.

Yatırım bankası, revize edilen fiyat hedefini, şirketin son derece olasılık dışı olarak gördükleri bir getiriyi gerçekleştirme potansiyeline dayanan bir “alış seçeneği” değerlemesi olarak görüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla hazırlanmış, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kadisehriajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu