Ekonomi

Deutsche Bank hisseleri Postbank davası masrafları nedeniyle düştü

Deutsche Bank AG (NYSE:DB) hisseleri, finans kuruluşunun Postbank’ı satın almasıyla ilgili uzun süren yasal bir savaştan kaynaklanan yeni zorluklarla karşı karşıya kalması nedeniyle Pazartesi günü erken saatlerde %5 düştü. Dava, Alman kredi kuruluşuna potansiyel olarak 1,3 milyar Euro’ya (1,39 milyar $) mal olabilir.

Kısa bir süre önce beklentileri aşan kazançlar açıklayarak hisse senedi değerini artırmasına rağmen Deutsche Bank şimdi, gösterişsiz Postbank’ı satın almasından kaynaklanan dava sorunlarının yeniden canlanmasıyla boğuşuyor. Bu gelişme, JPMorgan ve RBC analistlerinin Deutsche Bank için fiyat hedeflerini revize etmelerine yol açtı, ancak sırasıyla “overweight” ve “outperform” notlarını korudular.

RBC analistleri müşterilerine gönderdikleri bir notta, Deutsche Bank’ın iyileşen performansının ve elverişli faaliyet koşullarının birkaç yıl öncesine dayanan eski davaların gölgesinde kalmasından duydukları hayal kırıklığını dile getirdi.

Cuma günü geç saatlerde, Deutsche Bank beklenmedik bir şekilde davadaki potansiyel talepler için karşılık ayıracağını açıkladı. Bu karar, günün erken saatlerinde gerçekleşen bir duruşmadaki sözlü tartışmaların ardından geldi.

Banka bu amaçla ayrılan kesin tutarı açıklamamakla birlikte, eksik ödeme yaptığı yönündeki iddiaları şiddetle reddetti ve toplam taleplerin yaklaşık 1.3 milyar Avro olduğunu kabul etti. Banka ayrıca bu karşılığın ikinci çeyrek ve tüm yıl için karlılığını etkilemesinin beklendiğini belirtti.

Pazar günü geç saatlerde yapılan müteakip bir açıklamada Deutsche Bank, olası bir uzlaşma için seçeneklerini “dikkatlice değerlendirme” sürecinde olduğunu duyurdu. Son gelişmeler göz önüne alındığında banka, 2024 yılında başka bir hisse geri alımına devam edip etmeyeceğini belirlemek için henüz çok erken olduğunu belirtti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu