Haber

Erdoğan’ın sağlığıyla ilgili söylentileri yalanladı

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hastaneye kaldırıldığı yönündeki söylentileri açıkça yalanladı.

Altun dün akşam yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlığıyla ilgili bu asılsız iddiaları kesin olarak reddediyoruz. Cumhurbaşkanımız yarın yapılacak nükleer santral açılışına video konferansla katılacak.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumuna ilişkin sosyal medyada ortaya çıkan iddialarla ilgili olarak, dün Sivas’tan Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Ankara’ya giderken gazetecilere verdiği demeçte, “Cumhurbaşkanımızın… sağlık durumu çok iyi.Sürekli iletişim halindeyiz.Hafif bir soğuk algınlığı geçirdi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Akkuyu Nükleer Santrali’nden ilk nükleer yakıtın nakledileceği törene video konferansla katılacak. Erdoğan’ın açılış töreninin ardından yapılması planlanan Mersin mitingi iptal edildi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, mitingin ileri bir tarihte düzenleneceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salı akşamı Ülke TV-Kanal 7’nin ortak yayınına katıldı. Erdoğan yayın sırasında rahatsızlandı ve canlı yayına bir süre ara verildi. Aradan sonra Erdoğan, 14 Mayıs seçim kampanyası sırasında nezle olduğunu belirtmişti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Erdoğan’ın dün Kırıkkale, Yozgat ve Sivas’ta düzenlediği programlara katıldı.

DW / HS,ET

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu