Haber

Fikret Bila: Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu anlaştı, yol haritası hazırlanıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önceki gün Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde yapacağı görüşmeye ilişkin gelişmeler gündemdeki yerini koruyor. Halk TV Yazarı Fikret Bila, “Bu görüşmede uzlaşıya varılarak sürecin birlikte yürütülmesine karar verildiğini, İmamoğlu’nun bu konuda ‘yol haritası’ belirlemek için çalışacağını ve kendisinin de bu konuda çalışacağını söyleyebiliriz. Çalışmalar tamamlandıktan sonra Kılıçdaroğlu ile tekrar görüşün.”

‘DEMOKRATİK KONGRE’NİN ALTINI HAZIRLAYACAĞIM’

Fikret Bila’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel tesislerinde yapılan toplantıda Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na sunduğu teklifin çerçevesini şöyle özetleyebiliriz:

‘Yerel seçimler öncesi belediye başkanlığını bırakıp İstanbul’u AK Parti’ye bırakmak yanlış olur. Seçmenlerden de bir tepki görüyoruz. Yerel seçimlerde yeniden İstanbul’a aday olun. İstanbul’un kazanılması yerel seçimler için çok değerli. Demokratik bir kongre tabanı hazırlayacağım.’

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun önerisi doğrultusunda bir yol haritası belirlemek için çalışacağını ve çalışma tamamlandıktan sonra kendisine sunacağını söyledi diyebiliriz.

İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu ile görüşmek için Ankara’ya gelmeden önce İstanbul ilçe belediye başkanlarıyla yaptığı görüşmeye yaklaşımı da önemli. İmamoğlu, bu görüşmede ‘Genel Önderliğimize karşı herhangi bir işlem yapmayacağım. Kılıçdaroğlu’na karşı imza toplamaya çalışmazsam özetlenebilecek değerlendirmesinin Genel Merkez’de olumlu karşılandığını da belirtelim.”

TAM MAKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu