Ekonomi

Glencore, Li-Cycle’a yaptığı yatırımı 75 milyon dolarlık notla artırdı

TORONTO – Önde gelen bir lityum-iyon pil geri dönüşüm firması olan Li-Cycle Holdings Corp. (NYSE: LICY), Glencore plc’nin (LON: GLEN) bir iştirakine 75 milyon dolarlık üst düzey teminatlı dönüştürülebilir tahvil ihraç ettiğini duyurdu. Kapanış tarihi 25 Mart 2024 olarak öngörülen bu işlem, iki şirket arasındaki mevcut ortaklığı güçlendirmekte ve Glencore’un akü malzemeleri sektöründe sürdürülebilir uygulamaları geliştirme taahhüdünün altını çizmektedir.

Anlaşma, daha önceki bir Glencore dönüştürülebilir tahvilinin şartlarını değiştirerek vadesini uzatıyor ve fiyatlandırmasını piyasa koşullarına göre revize ediyor. Bu stratejik finansal manevra, şirket kapsamlı bir inceleme sürecinden geçerken ve geçici olarak durdurulan Rochester Hub projesini geliştirmeye devam ederken Li-Cycle’ın likiditesini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Glencore’un yatırımı, Li-Cycle’ın Glencore’un tercih ettiği geri dönüşüm ortaklarından biri olarak belirlendiği iki firma arasındaki daha geniş bir işbirliğinin parçasıdır. Bu ortaklık aynı zamanda müşterilere hem birincil hem de geri dönüştürülmüş kritik akü malzemeleri tedarik etmek için entegre bir platform oluşturmaya yönelik ticari bir anlaşmayı da içeriyor. Glencore’un rolü, Li-Cycle’ın tesisleri için akü hammaddesi tedarik etmeyi ve geri dönüşüm sürecinin nihai ürünlerini ve yan ürünlerini pazarlamayı kapsamaktadır.

Dönüştürülebilir senedin vadesi kapanıştan beş yıl sonra dolacak ve hisse başına 0,53 dolar başlangıç fiyatıyla Li-Cycle adi hisselerine dönüştürülebilecek. Li-Cycle, senedin faizini nakit veya ayni ödeme (PIK) yoluyla ödeme seçeneğini elinde tutmaktadır ve faiz oranları Teminatlı Gecelik Finansman Oranı (SOFR) artı bir marja dayanmaktadır.

Li-Cycle, anlaşmanın bir parçası olarak Glencore’a tüm varlıkları üzerinde bir teminat hakkı vermiş ve ayrıca Glencore’a senetle ilgili tescil hakları tanımıştır. Ayrıca anlaşma, mevcut senedin, her biri belirli olayların meydana gelmesiyle aktif hale gelen şartlara sahip iki gelecek diliminde değiştirilmesini ve yeniden düzenlenmesini de içeriyor.

Glencore’un temsilcisi dışında bir Özel Komite oluşturan Li-Cycle yönetim kurulu, Moelis & Company LLC’nin yardımıyla potansiyel stratejik alternatiflerin değerlendirilmesini denetledi.

Li-Cycle, 31 Aralık 2023 tarihinde sona eren yıla ilişkin Form 10-K Yıllık Raporunun bir parçası olarak 2023 yılı mali ve faaliyet sonuçlarını 15 Mart 2024 tarihine kadar açıklamayı öngörmektedir.

Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu