Ekonomi

Hablemitoğlu davasında tutuklu sanık yok

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Necip Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili firari FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve emekli albay Levent Göktaş’ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada tutuklu zanlılar serbest bırakıldı. Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar katılırken, Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu da hazır bulundu. Davada eski emekli Albay Levent Göktaş, kiralık katil olmakla suçlanan eski Özel Kuvvetler Subayı Tarkan Mumcuoğlu, Nuri Gökhan Bozkır ve Fikret Emek’in de aralarında bulunduğu altı sanığın tahliyesine karar verdi. Davada tutuklu sanık yok.

“Katili tanıyorum. Devlet sorsun ben açıklarım”

Hablemitoğlu ailesinin avukatı Ersan Barkın, davayı tanık davasına çevirmenin doğru olmadığını ancak televizyonda “Katili tanıyorum. Devlet sorsun ben açıklarım.” Abdullah Gül, Hasan Atilla Uğur, Abdurrahman Şimşek, Ferhat Ünlü, İrfan Fidan, Mustafa Çalışkan, Tamer Topsakal ve Tuncay Özkan’ın tanık olarak dinlendiğini söyleyenlerin olduğunu söyledi. Sanık avukatları da Barkın’ın bu talebine destek verdi.

Kararla birlikte belgede tutuklu zanlı bulunmuyor.

İddianameyi hazırlayan Savcı Zafer Ergün, talepler hakkında mütalaasını verdi. Savcı Ergün, Abdullah Gül’ün dinlenmesi talebini mahkemenin takdirine bırakırken, Tuncay Özkan’ın ifadelerinin belgelendikten sonra dinlenmesini ve sanıkların tutukluluklarının devamını istedi. Mahkeme heyeti, 4,5 saatlik aranın ardından “mevcut delil durumunun sanıklar lehine değişme ihtimali nedeniyle” tutuklu sanıkların tahliyesine karar verdi. Bu kararla birlikte belgede tutuklu sanık bulunmadığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu