Haber

Hıdırellez ateşi Buca Cezaevi bölgesinde yanacak

Baharın müjdecisi Hıdırellez, 5 Mayıs Pazar günü İzmir’de eski Buca Cezaevi’nde keyifli konserler ve etkinliklerle kutlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katılacağı etkinlikte, bu alanın parka dönüştürülmesi için tüm Türkiye’ye yeniden bir çağrı yapılacak.

Baharın başlangıcı ve doğanın uyanışı olarak kabul edilen Hıdırellez’i İzmirliler, eski Buca Cezaevi’nde birbirinden keyifli konserler ve etkinliklerle kutlayacak. 5 Mayıs günü saat 18.00’de başlayacak kutlamada, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eski Buca Cezaevi alanını parka çevirerek halkın kullanımına açılması için yeniden davette bulunacak.

Eski Buca Cezaevi alanı işlevsel bir parka dönüşsün
Önder Tunç Soyer, yıllardır atıl ve boş kalan eski Buca Cezaevi bölgesini 35 Yaşayan Park projesinden biri haline getirmek istediklerini belirterek, “69 bin metrekarelik alanı parka dönüştürmeyi hedefliyoruz. birçok farklı fonksiyona sahip olup İzmirlilerin kullanımına açılmıştır. Hazırladığımız planda park, çocuk oyun alanı, spor alanları, basketbol sahası, kaykay pisti, çay bahçesi, semt pazarı, çok sayıda çayır ve meydandan oluşan sosyal bir alan haline gelecek. Ayrıca bölgede fuar ve festivaller, açık hava atölyeleri, küçük panayır alanları, açık hava konser ve tiyatroları, şehir yemekleri gibi birçok etkinlik düzenlenebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra olası bir afet durumunda parkı bir toplanma alanı olarak kullanmayı amaçlıyoruz. Sesimizi duyurmak için 5 Mayıs’ta tüm İzmirlileri bir kez daha Buca Cezaevi alanına davet ediyorum” dedi.

Hıdırellez coşkuyla kutlanacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eski Buca Cezaevi bölgesinde düzenlediği kutlama renkli anlara ev sahipliği yapacak. Saat 18.00’de başlayacak etkinlikte sokak sanatçıları sahne alacak. Alanda sinema gösterimi de yapılacak. Kutlamada DJ Uğur Ablak ve Tepecik Orkestrası sahne alacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu