Takım

İKÇÜ META 01 Tasarım Aşaması Tamamlandı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin (İKÇÜ) ilk Yarış Grubu, İtalya’da düzenlenecek ve dünyanın en prestijli üniversitelerinin mühendislik bölümlerinin katılacağı Uluslararası Formula Öğrencileri 2024’e hazırlanıyor.

Geçen yıl makine mühendisliği öğrencileri tarafından kurulan İKK-Racing, Riccardo Paletti’deki Melegari (PR) pistinde yapılacak yarışma öncesi 700.000 TL hibe sağlayan Meta Yıldız Bilişim Kümesi’nin ana sponsorluğuyla güç kazandı. di Varano, Balocco, İtalya.

İlgili Makaleler

İKÇÜ-META 01 adını verdikleri araçla şampiyonaya katılacak takımı ziyaret eden Meta Yıldız Bilgi Teknolojileri Yürütme Konseyi Başkanı Sedat Ocakcı, aracın üretiminde kullanılacak 115 beygir gücündeki motoru gençlere teslim etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Akbulut’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, şirket Genel Müdürü Hakan Koçer ve Pazarlama Satın Alma Müdürü Çağatay Durak katıldı. Formula Student CET (İtalya) için Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Doçent. Levent Aydın, Dr. Öğretim Üyesi Çağlar Uyulan, Dr. Öğretim Üyesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Prof. Şahin Güngör, Doç. Murat Esen’in danışmanlığında görev yapan İKÇÜ’lü Dr. gençler, tüm aşamalardan geçerek Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini vurguladı.

İtalya’da Bizi En Uygun Şekilde Temsil Edecekler

Yönetim olarak gençlerden gelen tüm fikir ve projelerin önünü açtıklarını vurgulayan Rektör Yardımcısı Prof. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akbulut, “İdare olarak başta rektörümüz olmak üzere gençlerimizin her zaman yanındayız. Teknoloji kadromuzu desteklemek için özel bir proje türü geliştirdik. Onlardan gelen projelerin önünü açarak takviyeler vermeye çalışıyoruz. İnşaat Mühendisliği öğrencilerimizden bir grup, ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen Shake Sağlam Design Race’de Türkiye’yi temsil ediyor. Her iki takımımız da TEKNOFEST’te finale kalmaya hak kazandı. IKC-Racing grubumuzun bizi İtalya pistlerinde en iyi şekilde temsil edeceğinden eminim. Meta Yıldız Şirketler Kümesi’ne de teşekkürlerimizi sunarız. Kendileriyle başka projelerde ve TEKNOPARK girişimimizde bir araya gelmek istiyoruz.”

Meta Yıldız Olarak Gençlerimizin Yanındayız

İKC-Racing’in azmi ve inancından çok etkilendiklerini belirten Meta Yıldız Bilgi Teknolojileri Yürütme Konseyi Başkanı Sedat Ocakcı, şirket olarak gençlere olan güvenlerinin tam olduğunu da kaydetti. Önder Ocakcı, “Bu ülkenin gençlerine inancımız tamdır. Ülkemizi ileriye taşıyacak her türlü teknolojik girişime açık bir politikamız var. İKÇÜ’lü gençlerimiz projeleriyle ilgili olarak bize geldiklerinde heyecanla karşılandık. Projenin sunumunda güvenlerini ve kararlılıklarını hissettim. Çünkü her şey iman ve inançla ilgili. Daha yolun başındayız ama motorun teslimi ile değerli bir aşamayı geride bırakmış olacağız. Sonuç ne olursa olsun, bu macera keyif aldığımız bir macera olacak. Bu süreçte gelecekte şirketlerimizde çalışacak gençlerimizin kararlılığını hep birlikte göreceğiz. Neden şampiyonluk değil? Dünyadaki diğer takımlardan daha fazla emek verilirse şampiyonluk bize gelir. Bu tür işlerde maddi imkanlar her zaman düşünülmüş taraftır. İKÇÜ’lü gençlerimizin her türlü ihtiyaçları için yanlarında olacağımızı en başından beri belirttik. Artık top gençliğimizde. Onlara inanıyor ve güveniyoruz. Önce güvenlik, sonra eylem. Kazasız ve kazasız bir yarış diliyoruz” dedi.

Onların Başarısı Bizim Başarımızdır

Danışman Doç. Levent Aydın, ekip üyelerinin piste çıkarmayı planladıkları aracın tasarım aşamasını tamamladıklarını belirtti. Otomotiv sektörünün dev kuruluşlarının dayandığı, dünyanın en güçlü üniversite kadrosunun yer aldığı şampiyona için hazırlıklarını Meta Yıldız Şirketler Kümesi ana sponsorluğundan destek alarak ellerini güçlendirdiklerini belirten Doç. Aydın, “Oxford, MIT ve Stanford gibi dünya çapındaki üniversitelerin mühendislik projelerinin yarıştığı çok değerli bir yarışma. Motorun teslim edilmesiyle birlikte malzemelerin tasarıma uygun formda montajına başlandı. Prototip üretildi. En başından beri Meta Yıldız Kümesi hakkında her zaman samimi bir geri dönüş aldık. Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile başlayan yeni süreçte, nitelikli genç mühendis ekiplerini ülkemize kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü onların başarısı bizim başarımızdır. Gençlerimizin büyük bir azimle başladığı yarış sürecinde yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

İKÇÜ’nün İlk Yarış Arabası Pit Alanında

Kurucu kadro kaptanı Oğul Ertuğrul, Meta Yıldız Bilgi Teknolojileri Yönetim Kurulu Lideri Sedat Ocakcı’ya verdikleri destek için teşekkür ederek, içten yanmalı devreye girecek araçlarla hem İKÇÜ’yü hem de Türkiye’yi en doğru şekilde temsil etmek istediklerini söyledi. kategori. Ertuğrul, Formula kültürü oluşturmak için İKÇÜ’de bir ilki hayata geçirdiklerinin farkında olduklarının bilincinde olduklarını belirterek, “Sponsor firmamızın bizi İtalya’ya taşıyacak tüm imkanları sunması güçleniyor. bizim elimiz Aracımızın 2023 Eylül ayına kadar İKÇÜ yollarında gidebileceğini planlıyoruz. Yarışmanın teknik aşamasını rahatlıkla geçip pit alanında yerimizi alabileceğimizi düşünüyorum. Çok katmanlı kadromuzla birlikte, sürücü dahil 350 kg’lık bir tasarımı piste taşımak için güçlerimizi birleştiriyoruz. Grup olarak ilkini hayata geçirerek bir başarıya ulaştığımızı düşünüyoruz. İKÇÜ’nün ilk yarış arabasını okulumuza teslim ederek mezun olacağız. Öğrencilik döneminde yaptığımız bu çalışmaların üniversitemizin ve ülkemizin adını duyuracağının bilincindeyiz. Togg’u da yakından takip ediyoruz. Biz de genç mühendisler olarak bu başarılara katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Teşekkür konuşmalarının ardından Meta Yıldız Bilgi Teknolojileri Yönetim Kurulu Lideri Sedat Ocakcı, İKÇÜ-META 01’in motor anahtarını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akbulut’a teslim etti. Gençlerle pastayı kesen Prof. Dr. Akbulut ve lideri Ocakcı, tüm ekibe başarılar diledi. (BSHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu