Teknoloji

Instagram Gölge Yasağı Nasıl Anlaşılır? Gönderilerinizin gizli olup olmadığını öğrenin

Instagram, bariz nedenlerle gönderilerinizi diğer kullanıcılardan gizleyebilir. Bu durumu anlamak için gölge yasağı olarak bilinen yeni bir araç kullanıma sunuldu. Bu gölge yasağının etkisi altında olup olmadığınızı nasıl anlayacağınızı size gösterelim.

Instagram aslında bu olay için “gölge yasağı” tabirini kullanmıyor.

Eskiden paylaşımları platformda kimseye gösterilmeyen, yani ‘gölge yasaklı’ olan kişiler bunun neden olduğu konusunda uyarılmıyordu. Bu kişiler paylaşımlarının gizlendiğinden habersizdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre artık bu kullanıcılara hangi kuralı ihlal ettikleri ve bunun neden paylaşımlarının gizlenmesine neden olduğu açıklanacak.

Instagram yönetiminin başkanı Adam Mosseri, bu kararın ‘şeffaflık için’ alındığını söyledi:

‘Bazen hesabınız, fotoğraflarınızın ve videolarınızın akışta görünmediği ve diğer kullanıcılara tavsiye edilmediği bir hesaba dönüşebilir. ‘Önerilebilirlik’ kurallarını ihlal eden gönderiler yaparsanız, içeriğiniz akışta öne çıkarılmaz.’

Instagram’ın kurallarını ihlal ettiği kendisine iletilen kullanıcılar, gönderilerinde gerekli düzeltmeleri yapabilecek veya gönderiyi silebilecek.

Kullanıcılar bir yanlışlık olduğunu düşünürlerse direkt Instagram’a ulaşıp itiraz edebiliyorlar. Kullanıcılar Instagram uygulamasında profillerine tıkladıklarında menü seçeneğine giderek ayarlar, hesap ve hesap durumu sekmelerinde gönderilerinin yer alıp almadığını görebilecekler.

Instagram’ın yeni gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu