Haber

İsrail ekonomik maliyet nedeniyle yedek kuvvetlerini azaltıyor

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları nedeniyle orduya çağrılan yedek kuvvet sayısını ekonomik maliyetin yüksek olması nedeniyle azaltmayı düşündüğü belirtildi.

İsrail devlet televizyonu KAN’ın haberine göre, “Güvenlik birimi, Hamas’a karşı savaşın başlamasıyla birlikte çağrılan yedek güçlerin sayısını azaltma ve bazı güçlerini terhis etme olasılığını inceliyor.” ifadelerine yer verildi.

Haber şöyle diyor: ” Bu kişilerin evlerinden ve işyerlerinden uzak tutulmasının ekonomik maliyetinin yüksek olması ve ülke ekonomisine verdiği zarardan kaynaklanmaktadır.” belirtildi.

Yedek askerlerin aylık maliyetinin yaklaşık 5 milyar şekel (1,3 milyar dolar) olduğu belirtilen haberde, yedek askerlerin eksik çalışma günlerinin maliyetinin ise yaklaşık 1,6 milyar şekel (427 milyon dolar) olduğu varsayılıyor.

İsrail hükümeti 360 bin yedek askerin seferberliğe katılmasını onayladı ve şu ana kadar 200 binin üzerinde yedek asker askere alındı.

İsrail ordusu, Lübnan’ın kuzey sınırının yanı sıra Gazze’de de güçlerini seferber ediyor ve Batı Şeria’da yeni olayların çıkmasından korkuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu