Haber

Kars’ta Sibirya Soğuğu: Termometreler Eksi 21’i Gösterdi

Sibirya soğuğunun etkili olduğu Kars’ta termometreler eksi 21’i gösterdi. Soğuktan dolayı vatandaşların kirpikleri dondu.

Kar yağışının ardından Kars’ta Sibirya soğuğu etkisini sürdürüyor. Sıcaklığın eksi 21 dereceye düştüğü kentte, sokakta yürüyen vatandaşların kirpikleri dondu, hareket halindeki araçlar donarken, bir manav da soğuktan korunmak için sebzelerini battaniyeyle örttü.

Kars’ta soğuk hava hayatı durma noktasına getirdi. Soğuktan dolayı kapı kilitleri adeta buzla kaplanmıştı. Kentte uzun yıllardır manavcılık yapan Yücel Demirçiçek, sebzelerinin donmaması için battaniyeyle önlem aldı.

Yücek Demirçiçek, “Kars soğuk havasıyla tanınıyor, bu nedenle sebze ve meyvelerimizi korumak için üzerini kapatıyoruz. Geceleri eksi sıcaklıkların üzerine çıktığı için sebzelerimizi korumak için üzerini kapatıyoruz.”

“Hareket eden midibüs dondu”

Öte yandan Faikbey Caddesi üzerinde hareket halindeki midibüs, havanın çok soğuk olması nedeniyle dondu. Midibüs şoförü aracı çalıştırmak için mazot deposunun altına ateş yaktı. Çalışan araç daha sonra yoluna devam etti. Kars’ta sokak köpekleri ve yabani hayvanlar da soğuktan etkilendi. Bir iş yerinin önünde uyumaya çalışan sokak köpeğinin yüzü donarken, tamamen donan Kars Çayı’nın açık kesimlerinde yaban ördekleri mahsur kaldı. Yiyecek bulmakta zorlanan yaban ördekleri kameralara yansıdı.

Termometrelerin eksi 21’i gösterdiği kentte ağaçlar buzdan çiçek açtı ve vatandaşlar sokaklarda yürümekte zorlandı. Kars’ta gece hava sıcaklığı eksi 25 dereceyi gösterirken, sabahın erken saatlerinde termometreler eksi 21’i gösterdi. Soğuk havanın etkisini artıracağı öğrenildi. – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu