Ekonomi

KORU Medical nadir hastalık terapisi çalışması için ortak oldu

MAHWAH, N.J. – Bir tıbbi teknoloji şirketi olan KORU Medical Systems, Inc. (NASDAQ: KRMD), bir fizibilite çalışması yürütmek üzere adı açıklanmayan küresel bir ilaç üreticisi ile işbirliği yaptığını duyurdu. Bu çalışma, KORU’nun Freedom İnfüzyon Sisteminin mevcut bir nadir hastalık tedavisi ile kullanımını test edecektir.

Subkütan infüzyon çözümlerinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesiyle tanınan şirket, bu tedavinin subkütan uygulaması için Freedom Sisteminin özel bir versiyonunu oluşturmayı hedefliyor. İlaç şu anda ABD’de ayaktan infüzyon merkezlerinde (AIC’ler) ve süitlerde (AIS’ler), Avrupa Birliği’nde ise hastanelerde uygulanıyor.

KORU Medical Başkanı ve CEO’su Linda Tharby, Freedom İnfüzyon Sisteminin kullanımını yeni terapötik ortamlara genişletme konusundaki heyecanını dile getirdi. Sistemin çok yönlülüğünü ve çeşitli bakım ortamlarında hayat değiştiren tedaviler sunma potansiyelini vurguladı. KORU Medical, fizibilite çalışmasının başarısına bağlı olarak önümüzdeki 12 ay içinde cihaz için FDA onayı almayı planlıyor.

FREEDOM60® ve FreedomEdge® Şırınga İnfüzyon Sürücülerini içeren Freedom Sistemi, evde ve alternatif bakım ortamlarında infüzyonlar için tasarlanmıştır. Şirketin hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeye olan bağlılığı, hasta merkezli ürünlerinde açıkça görülmektedir.

Basın bülteninde ayrıca, fizibilite çalışmasının başarısı, ilaç üreticisi ile özelleştirme anlaşması, sistemin geliştirilmesi ve ruhsatlandırma izinlerinin alınması gibi riskler nedeniyle gerçek sonuçların farklılık gösterebileceği konusunda uyarıda bulunan ileriye dönük ifadeler de yer aldı.

Bu beyanlar 5 Mart 2024 tarihli bilgilere dayanmaktadır ve şirket, yasaların gerektirdiği durumlar dışında bu bilgileri güncellemeyi taahhüt etmemektedir.

Basın açıklamasına göre, bu işbirliği KORU Medical için büyük hacimli subkutan infüzyon alanında liderlik etme misyonunda ileriye doğru atılmış bir adımı temsil ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu