Ekonomi

KOSGEB 2023’te 107 bin KOBİ’ye destek verdi

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Ocak ayı Meclis Toplantısında konuşan KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, alınan kararla Türkiye’de 3 milyon 773 KOBİ bulunduğunu, bunların 3 milyonunun KOSGEB’in hizmet vermesi gereken KOBİ tanımına girdiğini söyledi. Bakanlar Kurulu.

İbrahimcioğlu, daha önce sadece sanayi sektörüne hizmet veren KOSGEB’in, 2009 yılından sonra tüm küçük, orta ve mikro ölçekli işletmeleri destekleyen bir kurum haline geldiğini, 2002 yılından bu yana KOSGEB’in bugünkü değeriyle 1 milyon 297 bin KOBİ’ye destek verdiğini belirtti. 90 milyar liranın üzerinde desteği olduğunu kaydetti.

Kurumun 2023 yılındaki faaliyetlerine değinen İbrahimcioğlu, “KOSGEB aslında finansal erişim sağlayan bir kurum. Hibe ve geri ödeme dahil destek sağlıyor. Desteklerinin yüzde 33’ü geri ödemeli, yüzde 67’si hibe. 18 milyar TL sağladı.” 107 bin KOBİ’ye destek.” Bunun 12,8 milyar lirası deprem bölgesindeki afetten etkilenen KOBİ’lerimize son iki ayda, Kasım ve Aralık aylarında verdiğimiz destektir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu