Haber

LeMan’dan ‘Show TV’ kapağı: Depremzede konuşamayan insanlara gideceğim

Haftalık mizah ve karikatür dergisi LeMan, ailesi için enkaz altında kalan Show TV muhabirini suskunluğuna taşıyarak sosyal medyada tepki çekti.

Depremzedenin konuşma balonunda, “Enkazdan çıktım ama annem, babam ve abim enkazda. Yardıma gelen yok… Kaçıyor musunuz?” Muhabirin konuşma balonunda “Konuşamayan depremzedelere gideceğim” sözleri kullanıldı.

‘BİZE KARŞI MUHABİR’E LYNCH’

Kapağı sosyal medya hesabından paylaşan LeMan dergisi, ardından çizimle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu karikatürün konusu sadece muhabir değil, medya baskısı ve ortaklaşa medya eleştirisidir. Öfkenin ve linçlerin orantısız bir şekilde muhabire yönelmesi bizi üzüyor.”

TEPKİ TOPLANDI

Maraş’ta meydana gelen iki depremin ardından bölgeye giderek canlı yayına çıkan Show TV muhabiri, enkaz altından çıkarıldığını söyleyerek kendisine gelen ve ailesi için yardım isteyen depremzededen uzaklaştı. .

Enkazdan kendisinin çıktığını ancak ailesinin hala enkaz altında olduğunu anlatan depremzede, “Günlerdir bekliyoruz, tek bir araç göndermiyorlar. Ağabeyimden bir ses duydum, ‘Abla, ne olur kurtar beni’ dedi. Hiç kimse gelmiyor.” Muhabir araya girerek depremzedenin sözlerini kesti.

Depremzedenin yüzü şaşkına dönerken, muhabir ekiplerin Maraş’ın dört bir yanında çalıştığını anlatarak uzaklaştı ve kamera karşı tarafa çevrildi.

Sosyal medyadan tepki alan muhabir, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı, “Enkaz altında nefes alan bir babanın sesini yayınlıyoruz ve kurtarılmak için buraya bir iş makinesi gelmesi gerekiyor. gelsin dedi adres verdik.Ben bunları anlatırken Buse hanımla ben enkazdan kaçtık dedi.yanına gittim.Annesi,babası ve abisi için yardım istedi dedim. yardımın olmadığı yerleri öne çıkarıyoruz.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu