Ekonomi

South Indian Bank hisseleri güçlü üçüncü çeyrek kâr büyümesiyle yükseldi

MUMBAI – South Indian Bank’ın hisseleri, borç verenin üçüncü çeyrek net kârında önemli bir artış bildirmesinin ardından bugün keskin bir şekilde yükseldi. Bankanın karı neredeyse üç katına çıkarak 305,4 milyar rupi’ye yükseldi ve bu, bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 103 milyar rupi’den önemli bir artışa işaret ediyor.

Bankanın etkin kalitesinde belirgin bir iyileşme görüldü ve brüt takipteki krediler (NPA) önceki yılın rakamlarına göre %4,74’e düştü. Ayrıca net takipteki krediler de iyileşme göstererek %1,61 olarak gerçekleşti. Bu olumlu göstergeler yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı ve bankanın hisse senedi fiyatı %4 artışla 29,20₹ civarına yükseldi.

Bu olumlu gelişmelere rağmen bankanın net faiz geliri (NII) marjinal bir düşüşle 819 milyar Rupi’ye geriledi.

South Indian Bank’ın etkileyici mali performansı ve artan varlık kalitesi, hissedarlar ve piyasa gözlemcileri arasındaki olumlu düşünceye katkıda bulundu. Bu, bankanın mali sağlığının ve operasyonel verimliliğinin iyileştiğine dair güçlü bir sinyal olarak değerlendiriliyor. Söz konusu finansal sonuçlar bugün saat tam 12.38’de kamuoyuna açıklandı ve yıldan yıla karşılaştırmalar yapıldı.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu