Haber

TBMM İSİPAB, Güney Afrika’nın İsrail’e açtığı soykırım davasını takip edecek

TBMM İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Birliği (İSİPAB) Türkiye Kümesi Lideri ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdürrahim Dusak, Güney Afrika’nın İsrail’e karşı açtığı soykırım davasını Uluslararası Adalet Divanı’nda takip edeceklerini belirtti.

Dusak, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in Gazze’deki saldırılarının vicdan sahibi herkesi derinden yaraladığını vurguladı.

Gazze’den çok sayıda hasta ve yaralının Türkiye’ye getirildiğini belirten Dusak, İsrail’in hukuksuz tutumuna karşı çıktıklarına dikkat çekti.

Abdürrahim Dusak, Güney Afrika’nın İsrail’e karşı Uluslararası Adalet Divanı’nda soykırım davası açtığını, davanın TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel ile AK Parti milletvekilleri İsmail Emrah Karayel ve Cahit Özkan tarafından takip edildiğini hatırlatarak, şunları söyledi: :

“TBMM ve İSİPAB olarak davanın takipçisi olacağız. Filistinlilere yapılan vahşetin sorumlularının cezasız kalmayacağına ve adaletin sağlanacağına olan inancımız tamdır. Barışın yolu, barışın sağlanmasından geçer.” Başkenti Doğu Kudüs olan, bağımsız ve coğrafi açıdan bütünleşmiş, 1967 sınırlarına dayanan Filistin Devleti, bu süreci başlatarak “Bölgede acil ve kalıcı barışın temelini atacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu