Teknoloji

Türk Akıllı Telefon Şirketi Reeder Otomobil Üreteceğini Açıkladı: Yüzde 80’i Yerli Olacak

Akıllı telefonlarıyla tanıdığımız yerli teknoloji markası Reeder, bugün yepyeni bir ürünle karşımıza çıkacağını duyurdu. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamaya göre, Reeder marka bir arabaGöreceğiz.

Açıklamada elektrikli model olacak bu otomobilin ilk üretiminin ne zaman yapılacağı ve ne kadar yerli olacağı gibi değerli bilgilere yer verildi.

Yüzde 80 yerli olacağı söylenen ilk test aracının 30 Ağustos’ta üretim bandından çıkması planlanıyor.

Ar-Ge bölümündeki çalışmalarına hızla devam ettiğini belirten Reeder, bu çalışmalar kapsamında elektrikli bir otomobil geliştirdiğini duyurdu. Aracın yüzde 80’inin yerli olacağını belirten firma, üretim planlamalarını Samsun’daki tesislerinde yaptıklarını belirtti. İlk test aracının 30 Ağustos 2024’te üretim bandından çıkacağını sözlerine ekledi. KAP’a yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Şirketimizin yenilikçi ve yerli teknolojik ürünleri ülke ekonomisine kazandırma hedefi kapsamında Ar-Ge departmanımızda yürüttüğümüz çalışmalar hızla devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında Yüzde 80’i yerliİlk Reeder markalı elektrikli aracı üretme hedefimiz doğrultusunda Samsun’daki üretim tesislerimizde üretim planlarını yaptığımız elektrikli araç projemizde ilk test aracımızı ürettik. 30 Ağustos 2024 tarihinde üretim hatlarımızdan çıkaracağız. Biz hedefliyoruz. “Sermaye Piyasası Kurulu’nun II.15-1 sayılı Özel Durumlar Tebliği uyarınca elektrikli araç üretimimize ilişkin gelişmeler hakkında gerekli bilgilendirme yapılmaya devam edilecektir.”

Reeder’ın elektrikli arabası hakkında bildiğimiz tek şey bu. Şirket gelecekte yeni bilgiler sağlayacağını söylüyor. Daha fazlasını mevcut olduklarında sizlerle paylaşacağız.

Reeder’ın da aralarında bulunduğu “Türk Teknoloji Şirketleri Araba Üretseydi Nasıl Görünürdü?” İçeriğimize göz atmayı unutmayın:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu