Haber

Türkiye, Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’ne 78 sporcu ile katılacak

Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) tarafından iki yılda bir düzenlenen 14-18 yaş arasındaki geleceğin yıldız sporcu adaylarının ilk kez bir olimpik organizasyonda yer alma deneyimi yaşadıkları Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali 23-29 Temmuz tarihlerinde Slovenya’nın Maribor kentinde düzenleniyor. 2023 yılında yapılacaktır.

Türkiye, Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’ne 7 branşta 78 sporcu ile katılacak. Artistik cimnastik, atletizm, yol bisikleti, dağ bisikleti, hentbol, ​​judo, yüzme, tenis, voleybol, kaykay ve 3×3 basketbol, ​​dağ bisikleti, kaykay ve 3×3 basketbol olmak üzere toplam 10 branşta 50 Avrupa ülkesinden 3 bin 600 sporcu ve yöneticinin katılmasının beklendiği Festivalde EYOF tarihinde ilk kez yarış programında yer alacak. Slovenya’nın ikinci büyük şehri Maribor’da düzenlenecek festival 29 Temmuz’da sona erecek.

BAKAN BAK BAŞARILAR DİLİYOR

17. Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali öncesinde katılacak olan sporculara başarılar dileyen Gençlik ve Spor Spor Bakan Osman Aşkın Bak, bu tür düzenlemelerin yıllardır tesis ve sporcu yatırımı yapan ülkemiz için değerli olduğunu vurguladı. Bakan Bak, “Yedi branşta katılacağımız festivalden genç sporcularımızın bizleri gururlandıracak bir tablo ile döneceğine inanıyorum.”

ugurludaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu