Ekonomi

Dicle Elektrik AFAD tarafından akredite edilen ikinci ekip oldu

Dicle Elektrik’in Dicle Arama Kurtarma (DAK) ekibi, AFAD tarafından düzenlenen akreditasyon sınavında başarılı sonuç alarak elektrik dağıtım şirketleri arasında akredite olan ikinci ekip oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre gönüllü çalışanlardan oluşan Dicle DAK ekibi, 21 elektrik dağıtım şirketi arasında AFAD’dan akreditasyon alan ikinci ekip oldu.

Olası afet durumlarında görev yapmak üzere bu yılın başında kurulan DAK, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde de çalışmalarını sürdürdü. AFAD iş birliğinde 25 kişilik DAK ekibi arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da faaliyetlerde bulundu ve birçok arama kurtarma operasyonunda aktif rol oynadı. Depremin ardından eğitimlerine devam eden grup, AFAD Başkanlığı Kentsel Arama Kurtarma Akreditasyon Belgesi için başvuruda bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dicle Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, DAK ekibini tebrik ederek, “Umarız başka bir felaketle karşılaşmayız ancak olası bir durumda DAK ekibimizin önemli işler yapacağına olan inancım tamdır” dedi. kararlılık ve başarılarıyla katkı sağladılar. Bu süreçte gönüllü olarak yer alan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Ve başarılarının devamını diliyorum.” sözlerini kullandı.

Tüzün, afet yönetiminde kamu hizmetinde çalışan elektrik dağıtım şirketlerinin afet ve acil durumlarda ilgili bakanlık ve kurumlarla uyumlarını üst düzeyde tutmaları gerektiğini belirterek, “Bu tür kriz ve olası afet durumlarında, Dağıtım şirketlerinin öncelikleri arasında ilk etapta hızlı bir şekilde elektrik enerjisi tedariki yer alıyor.” “Enerji tedariğinin yanı sıra bölgeye insani yardım, arama kurtarma ve lojistik destek için de önceden hazırlıklı olmaları gerekiyor.” değerlendirmesini yaptı.

Dicle Elektrik’in AFAD tarafından hazırlanan Türkiye Afet Müdahale Planı’na tabi olduğunu belirten Tüzün, şöyle devam etti:

“Şirketimiz diğer dağıtım şirketleri gibi afet durumunda ne yapılacağını çok önceden belirleyerek bir kriz ve afet planı oluşturmuştur. Öte yandan Dicle’nin de dahil olduğu Yerel Düzeyde Afet Güç Kümesi Operasyon Planı kapsamında Afet durumunda verilecek takviye planı her yıl güncellenerek olası afetlere anında müdahale sağlayan Elektrik, “Müdahale bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor.”

alucra-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu