Haber

Kılıçdaroğlu: En düşük memur maaşı 21 bin 265 TL olacak

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından ‘Kamu.Memurları’ başlıklı yeni bir video yayınladı.

2012’de en düşük memur maaşının asgari ücretin 2,5 katı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Şu anda bu oran 1,4’e düştü. O yüzden gelir gelmez en düşük memur maaşını taban fiyatın 2,5 katına çıkaracağım. Fiyatlar olarak söylersem en düşük memur maaşı 21 bin 265 lira seviyesinde olur” dedi.

Memurların tek sorununun maaş olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, örneğin polisin çalışma saatlerinin günde 12-13 saat, ayda 240-250 saat olduğunu belirterek, “Bu bir polis intiharlarının ardındaki sebeplerden.”

Öğretmenlerin sorunlarına da değinen Kılıçdaroğlu, “1 milyon 200 bin öğretmen geleceğimizin teminatı, çocuklarımızı emanet ettiğimiz kıymetlilerimizdir. Kalabalık sınıflardan hijyen sorununa kadar birçok imkansızlığın altında görevlerini yapmaya çalışıyorlar. okullarda ve maddi yükte.”

15 Mayıs’tan sonra 100 bin yeni güvenlik görevlisi ataması yapacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Atanma bekleyen 100 bin öğretmenimizi öğrencileriyle buluşturacağız. Sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen, takım gibi ayrımları ortadan kaldıracağız.” öğretmenler.”

DW / HT, MK

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etlik Evden Eve Nakliyat
Tadilat, temizlik, kurye,Uydu Servisi,Tv tamiri Ve aradığın daha fazla hizmet için fırsatları kaçırma!
Başa dön tuşu